INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kompanitë kineze po bojkotojnë Apple

Kompanitë kineze po bojkotojnë Apple

Publikuar më: 11:51 28-12-2018

Është vërtetuar mirë se qeveria amerikane ka filluar një fushatë të vërtetë "urrejtjeje" kundër pajisjeve Huawei, duke i klasifikuar ato si të rrezikshme në nivel financiar dhe ushtarak për shtetin.
Kina pastaj shkon për mbulim, dhe bën të njëjtën gjë me Apple. Shumë kompani të lidhura me Huawei, në fakt, po i ftojnë punonjësit e tyre për të blerë VETËM smartphones Huawei, shpesh duke u dhënë subvencione atyre. Një kompani në veçanti, madje, ka vendosur të konfiskojë çdo iPhone të gjetur në posedim të punonjësve, madje duke i kërcënuar ata me shkarkim.

Instagram Banner

Një kompani tjetër, nga ana tjetër, ka deklaruar se dëshiron të dërgojë sanksione për të gjithë përdoruesit e iPhone, me të njëjtën sasi çmimi që ai iPhone u ble.
Demonstimi i një populli të bashkuar, i gatshëm për të luftuar armikun me të njëjtën monedhë, ose një ekzagjerim të thjeshtë?

©insmart.al

Më shumë në këtë kategori: « Alexa dështon. Ja çfarë ndodhi
»
Article Logic
Execution time: 0.0022759437561035