INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Instagram zbulon sekretin gabimisht. Ja opsioni i ri që do na prekë të gjithëve

Instagram zbulon sekretin gabimisht. Ja opsioni i ri që do na prekë të gjithëve

Publikuar më: 14:16 28-12-2018

Instagram ka nisur në heshtje të testojë një feed horizontal për disa përdorues, një ndryshim i madh nga eksperienca vertikale e përdorimit të skedarëve që ka qenë normë që kur filloi aplikacioni. Kompania më parë e kishte testuar funksionin në tetor në seksionin e Eksplorimit të aplikacionit, por duket se po shtjellon më gjerësisht në rrjetet kryesore të përdoruesve sot.

Instagram Banner


Feed-i i ri në thelb i kthen të gjitha postimet në një histori të vetme, gjigande të Instagram-it, e plotësuar me një shirit scrolling në krye për t'ju treguar se sa keni përparuar. Është padyshim një ndryshim i fortë për komunitetin e Instagram-it, i cili është mësuar me feedin e vjetër.

Me feedin horizontal, çdo foto (dhe çdo reklamë) i jepet vemendje në çdo kohë të caktuar dhe mund të shikosh vetëm një postim të vetëm, dhe komentet janë shumë më të qarta tani, duke u shfaqur me një lëvizje të lehtë lart.

Gjithashtu është shumë më e vështirë të fluturosh shpejt përmes feedit me paraqitjen e re,mund të përparosh vetëm një post në një kohë. Një tjetër efekt anësor i paraqitjes së re është se tregimet janë më të vështira për tu aksesuar.

Paraqitja e re horizontale duket të ndikojë vetëm në feedin kryesor.

©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0033729076385498