INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
PlayStation 5 zbulon  modelin e ri 8K 120FPS

PlayStation 5 zbulon modelin e ri 8K 120FPS

Publikuar më: 16:02 28-12-2018

Të gjitha sytë janë në Sony-n për modelin e ardhshëm PlayStation 5 konsol dhe njoftimin e tij të supozuar në 2019 pasuar nga një lëshim në vitin 2020, por thashethemet e reja sugjerojnë se mund të mbështesë deri në 8K që do të jetë fantastik.   

Instagram Banner

 Gjatë evenimentit të Inter BEE 2018 (International Broadcast Equipment Exhibition) në Tokio disa javë më parë, Sony tregoi disa teknologji të ardhshme të televizionit të quajtur CLEDIS. CLEDIS ose Crystal LED Display System u shfaqën jashtë figurë 8K (7680x4320) në një 120Hz të madhe. Kjo godet panelet 8K si Dell UP3218K që unë përdor këtu në laborator testimi GPU për TweakTown pasi ai ka vetëm një frekuencë prej 60Hz, 8K në 120FPS.

PS5 është sistemi CLEDIS që u shfaq në një ekran më të madh se-lif 440-inch me kënd të shikimit afër 180-shkallë dhe cilësi 8K 120FPS origjinale. Pra, PlayStation mesa duket do të vi shumë më shpejt nga çfarë ne mendonim. ©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0036759376525879