INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tensionohet protesta e naftëtarëve të Ballshit, bllokojnë rrugën kryesore dhe përplasen me policinë...[FOTO/VIDEO]

Tensionohet protesta e naftëtarëve të Ballshit, bllokojnë rrugën kryesore dhe përplasen me policinë...[FOTO/VIDEO]

Publikuar më: 11:41 19-01-2018

Naftëtarët e Fierit dhe të Ballshit kanë vijuar sërish protestat dhe duke insistuar sërish në kërkesat e tyre, punë dhe pagat e prapambetura.

Në kushtet kur ende nuk kanë marrë një zgjdhje nga autoritetet përkatëse, naftëtarët kanë përshkallëzojnë protestat e nisur prej disa ditësh, duke bllokuar rrugën kryesore të qytetit të Fierit.

Situata është tensionuar pak pasi ka nisur protesta e tyre, duke bllokuar sërish rrugën kryesore të qytetit, naftëtarët janë përplasur me policinë. Ata kërkojnë rinisjen e punës dhe pagat e prapambetura nga viti i kaluar.

Nga protesta e tyre është paralizuar qarkullimi i mjeteve, ndërsa janë në pritje të një përgjigje konkrete për problemtin e tyre nga Prefekti i Qarkut Fier.

we6tyu_3e56.jpg

gfth_e56_3.jpg

DTYH_W45.jpg

gfthe56_3w56.jpg

strgh_345_764.jpg

sdgt_w45y_w45.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0035560131072998