INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përgatituni për plazh. Fundjava mbi 30 gradë celcus

Përgatituni për plazh. Fundjava mbi 30 gradë celcus

Publikuar më: 08:26 27-04-2018

Nëse bregdeti është ai që ju pëlqen më shumë për të pushuar dhe notuar moti është në krahun tuaj. Këtë fundjavë mund ta shijoni më shumë, pasi temperaturat do të jenë shumë të ngrohta. Ndaj mos u mendoni gjatë bëni gati rrobat e banjos, kremin e plazhit, syzet dhe një kapelë se e shtuna për pak orë vjen.
Sipas sinoptikanëve këtë fundjavë termometri në bregdet do të shkojnë mbi 30 gradë celcius. Ndaj mos e mendoni fare malin, por vetëm detin, pasi në zona të thella janë parashikuar shira.
Mësohet se të shtunën pasdite priten shira në zonat Veriore dhe Lindore ndërsa e diela sjell shira të përkohshëm vetëm në ato veriore të vendit.
Ndërsa java e ardhshme do të jetë e kthjellët thuajse në të gjithë vendin dhe me temperatura të lartë. Sipas sinoptikanëve ato në muajin prill të këtij viti janë 2-4gradë më të larta se mesatraja e zakonshme.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085840225219727
    array(1) { ["section"]=> string(56) "pergatituni-per-plazh-fundjava-mbi-30-grade-celcus-56506" }