INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
‘Çuditë’ e motit,  ja kur mbërrin rëra sahariane në Shqipëri

‘Çuditë’ e motit, ja kur mbërrin rëra sahariane në Shqipëri

Publikuar më: 11:06 23-04-2018

E hëna do të ketë kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e pasdites. Sipas Meteoalb, pasdite vranësirat do të bëhen më të dukshme në territor ku pritet të ketë dhe shira të izoluar.

Retë e pluhurit dhe grimcat e rërës nga shkretëtirat Afrikane dje ishin përqëndruar në Jugperëndim të Europës por të mërkurën do shtrijne ndikimin e tyre edhe në territorin shqiptar, bën me dije Meteoalb.

E hëna sjell kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e pasdites.

Ndërsa parashikimi i IGJEUM është si më poshtë:

RESHJET

E hënë, dt.23 priten reshje në pjesën më të madhe të qarqeve, por do të jenë lokale dhe të dobëta

TEMPERATURAT

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 12/ 22 °C
në vendet e ulëta: 10 / 24 °C
në vendet malore: 7 / 21 °C

Article Logic
Execution time: 0.0034520626068115