INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Si të bëni muzikë me këtë pajisje vetëm nëpërmjet prekjes së ngjyrave

Si të bëni muzikë me këtë pajisje vetëm nëpërmjet prekjes së ngjyrave

Publikuar më: 13:58 07-01-2019

Sphero bleu konkurentin e saj në Kolorado Specdrums në qershor, dhe sot debutoi rezultatet e asaj blerjeje në formën e  të njëjtit produkt që Specdrums tashmë ka lëshuar. Për të panjohururit, Specdrums përfshin një unazë që përdoruesit mund të veshin për të prekur në ngjyra kudo, si një mur ose tabelë ose foto, dhe në këmbim, ata do të dëgjojnë një notë muzikore në smartphonin e tyre iOS ose Android app. Ideja më e madhe është se përdoruesit mund të përdorin duart e tyre për të bërë muzikë në botën rreth tyre.

Unaza përfshin një sensor të dritës për marrjen e ngjyrave dhe një akselerometër për të përcaktuar kur një përdorues po prek diçka. Ka gjithashtu LEDs brenda unazës që ndizet. Ajo punon mbi Bluetooth dhe mbi Micro USB. Duhet të zgjasë për dy orë kohë me një karikim të vetëm. Specdrums do të dalë në shitje më 7 janar dhe do të transportojë javën e 15 janarit. Do të kushtojë 64.99 dollarë për një rrjet ose 99.99 dollarë për dy.
Përvecse të jesh në gjendje të krijojë nota muzikore mbi sendet në botën reale, përdoruesit mund të luajnë në Play Pad,

 Play Pad duket si një tastierë, por ka ngjyra në vend të tastierave. Meqenëse unaza është e aktivizuar me Bluetooth, mund të lidhet me çdo softuer muzikor që pranon Bluetooth MIDI, përfshirë Ableton Live dhe GarageBand. Kjo nuk është e domosdoshme, megjithatë, si aplikacioni, i lejon njerëzit të bëjnë shënime të hapura dhe të zgjedhin instrumente dhe tinguj të ndryshëm. Aplikacioni Mix nuk punon me produktin origjinal Specdrums dhe nuk funksionon as  me aplikacionin e vetë Sphero.

Article Logic
Execution time: 0.0036840438842773