INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Asus prezanton monitorët e rinj të 2019 që janë më të vërtetë gjigand

Asus prezanton monitorët e rinj të 2019 që janë më të vërtetë gjigand

Publikuar më: 13:41 07-01-2019

Asus ka publikuar një treshe monitorësh  të ROG Strix XG-branded dedikuar gaming, të gjitha me panele të mëdha VA, mbështetje FreeSync 2, dhe certifikimit DisplayHDR.

XG438Q është një monitor i madh 43 inç 4K me DisplayHDR 600 dhe një frekuencë refresh 120Hz. Me dy altoparlantë stereo 10 watt , është më shumë si një televizor i fokusuar në lojëra sesa një ekran tradicional.

Do të nevojitet një tavolinë shumë e madhe nëse doni të uleni para kësaj me një mouse dhe tastierë. XG49VQ, ndërkohë, përmban një panel ultra-ultra 32: 9 3840 x 1080 prej 49 inçësh, i cili arrin sa dy ekrane të rregullt 27-inç 1080p krah për krah. Kjo do të thotë se densiteti i pikselëve nuk do të jetë i madh, sidomos kur konsideroni se Samsung, Dell dhe Philips kanë prezantuar së fundmi 1440p ekuivalentë. Asus 'së paku shkon deri në 144Hz, megjithatë, duke e bërë atë të përshtatshme për lojëra me ritme të shpejta që përfitojnë nga një fushë jashtëzakonisht e gjerë e parë. Ai gjithashtu mbështet DisplayHDR 400. Së fundi, XG32VQ është një model relativisht konvencional 144Hz 16: 9 1440p me DisplayHDR 400, por në 31.5 inç është mjaft më i madh se shumica e monitorëve të rezolutës së saj.

Instagram Banner

Ky model mbulon gjithashtu 94 për qind të gamës DCI-P3, ndërsa të tjerët menaxhojnë 90 për qind. XG49VQ dhe XG32VQ duhet të jenë në dispozicion në fund të këtij muaji, me XG438Q që do të ndiqet në pranverë të vitit 2019. Asus ende nuk ka shpallur çmimet për këto produkte. 


©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0052409172058105