INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Protesta e fermerëve të Lushnjës, derdhin qumështin në rrugë [FOTO]

Protesta e fermerëve të Lushnjës, derdhin qumështin në rrugë [FOTO]

Publikuar më: 11:07 13-03-2019

Disa fermerë dhe blegtorë nga Berati, Lushnja dhe Fieri kanë derdhur në rrugë bidona me qumësht në shenjë proteste.

Ata thonë se protestojnë për nivelin e TVSH-së. Fermerët janë të shumtë në numër dhe kanë bllokuar rrugës, teksa derdhin bidona me qumësht.

”Larg duart nga blegtoria, duam subvencion!”, shkruhej në pankartat që e protestuesve.

fermeret.jpeg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0082159042358398
    array(1) { ["section"]=> string(70) "protesta-e-fermereve-te-lushnjes-derdhin-qumeshtin-ne-rruge-foto-89037" }