INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Protesta e 16 shkurtit/Gjykata e Apelit nuk ndryshon vendimet për 19 personat dhe Florenc Hoxhën

Protesta e 16 shkurtit/Gjykata e Apelit nuk ndryshon vendimet për 19 personat dhe Florenc Hoxhën

Publikuar më: 12:29 12-03-2019

Apeli ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Tiranës për 19 të arrestuarit e protestës së 16 shkurtit. Gjykata nuk pranoi ankimimin e avokatëve të protestuesve.
Gjykata e Tiranës ka lënë në burg ish-drejtorin e Policisë Bashkiake të Tiranës Florenc Hoxha, Ilir Hhmedinin, Resul Daçi dhe Saimir Rexhepin.
Ndërkohë gjykata vendosi arrest shtëpie për: Naim Haxhiun, Andon Gjinin, David Linatin,Festim Taku, Veljon Dine,Ndue Tuci dhe Emanuel Nallbanin.
Gjithashtu u vendos 'detyrim paraqitje' për: Suzana Dimushi, Hasan Jakupi,Luftar Jakupi, Pellumb Gjetoshelna dhe Shpresa Lini, Mitat Fieraku

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079200267791748
    array(1) { ["section"]=> string(102) "protesta-e-16-shkurtit-gjykata-e-apelit-nuk-ndryshon-vendimet-per-19-personat-dhe-florenc-hoxhen-88974" }