INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njihuni me surprizat e motit për sot

Njihuni me surprizat e motit për sot

Publikuar më: 08:24 14-06-2019

Sinoptikanët parashikojnë që moti këtë ditë të jetë i qëndrueshëm dhe temepratura makismale pritet të arrijnë 34 gradë në zonat e ulëta.

RESHJET:
Në përgjithësi, nuk priten reshje. Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Lindje, kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT:
Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
-në bregdet: 18 / 33 °C
-në vendet e ulëta: 19 / 34 °C
-në vendet malore: 16 / 33 °C

ERA:
Era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.

Article Logic
Execution time: 0.0035378932952881