INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Lajm i mirë për ata që nuk durojnë diellin e fortë, ja temperaturat sot

Lajm i mirë për ata që nuk durojnë diellin e fortë, ja temperaturat sot

Publikuar më: 08:40 11-06-2019

Sot moti do të jetë më i freskët, pas disa ditësh diell dhe temperatura të larta. Kjo e martë do të jetë me kthjellime dhe prani vranësirash deri mesatare në orët e mesditës të shoqëruara me rreshje shiu të izoluara në relievet malore. Në zonët e ulëta temperature do të jenë maksimumi 35 gradë celcius, ndërsa në zonat bregdetare edhe më e ulët, 34 gradë celcius.
Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur.

Article Logic
Execution time: 0.0034379959106445