INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sot moti ndryshon, do kemi diell dhe…

Sot moti ndryshon, do kemi diell dhe…

Publikuar më: 08:15 12-06-2019

Dita e sotme ka nisur me temperatura të larta dhe me diell. Ky mot i nxehtë për banorët e disa zonave të vendit nuk do të zgjasë dhe shumë. Ai do të freskohet nga reshjet lokale të shiut.

Po gjithësesi ato do të jenë reshje të dobëta.

Parashikimi:
Ekziston mundësia ndonëse shumë e vogël që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Lindje gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT
Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
-në bregdet: 19 / 31 °C
-në vendet e ulëta: 18 / 33 °C
-në vendet malore: 13 / 29 °C

ERA
-Sot era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

Article Logic
Execution time: 0.003000020980835