INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një smartphone me dy ekrane? LG vazhdon me çudirat

Një smartphone me dy ekrane? LG vazhdon me çudirat

Publikuar më: 12:43 17-01-2019

LG është i njohur për të provuar dizajnet e smartfonëve të çuditshëm që të rrinë në tregun gjithnjë e në rritje. G7 e vitit të kaluar prezantoi një altoparlant të ashtuquajtur Boom Box, që ju lejon të luani muzikë në volume të larta, si dhe disa dridhje dhe teknologji haptike. Modeli smartphonit V40 u mbush në jo tre ose katër, por pesë kamera.

Instagram Banner

Tani, sipas një raporti, pajisja e ardhshme LG do të vijë e pajisur me një ekran të dytë por jo se ajo do të përkulet si një pajisje e ardhshme Samsung, ose do të rrokulliset siç është rasti i nënshkrimit LG të OLED TV R.

Me sa duket, ekrani i dytë do të jetë një shtesë opsionale, si një rast, që do të dizajnohet për të zgjeruar madhësinë e ekranit të pajisjes. Nuk është e qartë se si do të funksiononte apo nëse do të përfshihej në kuti ose do të shitej si një pajisje e veçantë. Por LG pritet të shfaqë pajisjen muajin e ardhshëm në ekspozitën vjetore të Kongresit Mobile në Barcelonë.

Article Logic
Execution time: 0.0034370422363281