INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kamera e re e SONY-t i ka të gjitha ato që ju duhen

Kamera e re e SONY-t i ka të gjitha ato që ju duhen

Publikuar më: 14:24 16-01-2019

Sony sapo ka publikuar a6400, një aparat fotografik të rifreskuar kompakte mirrorless për krijuesit, veçanërisht vloggers. Çfarë e bën atë aq tërheqës? A6400 vjen me një kend 180 gradë kështu që ju të merrni një shikim të gjallë dhe lehtësisht të rregullueshëm të mënyrës se si do të shihni .

Instagram Banner

Kjo është një veçori që ne kemi parë në shum  DSLR , por është një punë e madhe për ata që duan cilësinë dhe veçoritë e kamerave mirrorless të Sony.

Kamera më e fundit e Sony është një aparat fotografik kompakt me përmirësime në rritje që shton deri në një paketë bindëse nën $ 1.000.

Pjesa më e madhe e lenteve të a6400 kanë një sensor të njohur 24,2MP APS-C Exmor CMOS. Sony përfshin gjithashtu  regjistrimin video 4K në 24 ose 30 fps.

Për sa i përket ISO, a6400 nuk ka performancën më të shkëlqyer të xhirimit të natës.ISO e saj është 32,000 për të dy fotografitë dhe filmat, që mund të zgjerohet deri në ISO 102,400  por është një distancë më e madhe nga paraardhësit e tij a6500 dhe a6300, i cili mburrej me standardin ISO prej 25,600, që mund të zgjerohet në 51,200.  

Sa i përket çmimeve dhe disponueshmërisë, paketa e trupit vetëm a6400 do të publikohet në shkurt për $ 900 . Gjithashtu do të vijë si një version i starter kit, me një lente F3.5 - 5.6 për 16-50mm për $ 1,000. Ose mund të zgjedhësh një paketë lente më të mirë, me lente F3.5 - 5.6 5.6 mm, e cila do të shitet për 1.300 dollarë. Të gjitha versionet do të dalin në shitje në Amerikë këtë shkurt.


©insmart.al

 

Article Logic
Execution time: 0.0035359859466553