INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Alexa avancohet më tej. Ja updati më i fundit

Alexa avancohet më tej. Ja updati më i fundit

Publikuar më: 15:23 17-01-2019
Duke filluar nga sot në SHBA, Alexa do të lexojë lajmet në një mënyrë shumë më të natyrshme dhe njerëzore, duke selektuar duke theksuar disa fjalë në një fjali në të njëjtën mënyrë që një gazetar i vërtetë do bënte. Zëri i ri, i cili Amazon njoftoi së pari në nëntor, mund të dëgjohet kur ju kërkoni Alexa për informimin tuaj të përditshëm të lajmeve duke përdorur pyetjen "Alexa, whats the latest?"
Instagram Banner
Amazon krijoi zërin e ri duke përdorur të mësuarit e makinës për të analizuar klipet audio nga kanalet aktuale të lajmeve për të identifikuar modelet në mënyrën se si lajmëtarët flasin. Kjo metodë e "tekstit të folurit " do të thotë se Alexa e di se cilat rrokje duhet të theksojnë në vend që t'i shqiptojnë të gjithë njësoj si më parë. ©insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0021858215332031