INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sikur edhe Instagram të bënte këtë update si Twitter do ishim të lumtur

Sikur edhe Instagram të bënte këtë update si Twitter do ishim të lumtur

Publikuar më: 14:32 16-01-2019

Twitter solli një update interesant dhe bëhet fjalë pikërisht për feedin tradicional kronologjike,e cila ishte vetëm për IOS dhe tani veçoria opsionale është në dispozicion për përdoruesit e Android në një përditësim të ri. Është një zgjedhje e mirëpritur që sjell njëfarë stabiliteti në feedin e Twitter. Twitter kaloi në një afat kohor të bazuar në algoritme katër vjet më parë gjatë një kohe kur rrjetet shoqërore si Facebook dhe Instagram po eksperimentonin me mënyrën më të mirë për t'u shfaqur përdoruesve.

Instagram Banner

Ashtu si në iOS, përdoruesit e Android mund të kalojnë mes shikimit të tweeteve on top dhe tweeteve më të fundit, duke klikuar ikonën në cepin e sipërm të djathtë të aplikacionit dhe kalimi në pamjen kohore të zgjedhjes së tyre.
 
Ky tipar ishte shumëpritur nga përdoruesit të cilët preferonin të përdorin Twitter për funksionin e saj origjinal për të mbajtur ngjarjet e drejtpërdrejta në kohë reale, siç janë ceremonitë e sporteve dhe çmimeve.

Shpresojmë shumë që Instagram të mësojë nga Twitter dhe të rikthejë feedin e mëparshëm. 


©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0034599304199219