INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Google sapo shpenzoi 40 Milion $ për blerjen e kësaj teknologjie. Ja për çfarë bëhet fjalë

Google sapo shpenzoi 40 Milion $ për blerjen e kësaj teknologjie. Ja për çfarë bëhet fjalë

Publikuar më: 10:51 18-01-2019

Google dhe Fossil Group njoftoi sot një marrëveshje për gjigantin e kërkimit për të blerë disa prej teknologjisë së smartwatch të Fossil dhe anëtarët e divizionit të kërkimit dhe zhvillimit përgjegjës për krijimin e saj. Marrëveshja vlen rreth 40 milionë dollarë, dhe sipas kushteve aktuale, fosili do të transferojë një "pjesë" të ekipit të saj të R & D, drejtpërsëdrejti mbi Google. Si rezultat, tani Google do të ketë një ekip të përkushtuar me përvojë hardware që punon brenda platformës së vet software WearOS dhe potencialisht edhe në dizajne të reja smartwatch.

Instagram Banner

Sipas Wareable, teknologjia është një "inovacion i ri i produktit që ende nuk është goditur në treg", tha Greg McKelvey, zëvendëspresidenti ekzekutiv i Fosilit, shefi i strategjisë dhe dixhital. Është e paqartë se çfarë saktësisht është risi, apo pse saktësisht Google është kaq i etur për ta blerë atë, megjithëse 40 milionë dollarë janë shumë për Google kur bëhet fjalë për kostot e blerjes.  ©insmart.al


 

Article Logic
Execution time: 0.0034101009368896