INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Facebook kap punonjësit e tij duke lënë komente pozitive për Amazon. Zbuloni çfarë ndodh

Facebook kap punonjësit e tij duke lënë komente pozitive për Amazon. Zbuloni çfarë ndodh

Publikuar më: 10:10 18-01-2019

Portalet Facebook kanë pasur një betejë të vështirë, duke u përpjekur t'i bindin njerëzit që me gatishmëri t'ia japin kompanisë të mediave sociale një rrugë tjetër në shtëpitë e tyre. Por duket se disa njerëz nuk janë shumë të kënaqur me Portalet e tyre sidomos punonjës të Facebook, të cilët sapo u kapën duke lënë komente me pesë yje për produktin e tyre në Amazon.

Instagram Banner

 
Facebook është një kompani e madhe me mijëra të punësuar, dhe madje edhe me komunikimet e brendshme, është e lehtë të shohësh se si disa punonjës thjesht nuk ishin në dijeni të një kërkese për të mos postuar komente. Por është e pabesueshme se sa shpesh ndodhin këto gjëra. Akoma nuk dihet nëse Facebook ka marrë masa drejt këtyre punonjësve apo do ta kaloj me një paralajmërim.

Facebook ka humbur shumë besim gjatë vitit të kaluar dhe gjëja e fundit që kompania ka nevojë është edhe përçarja e vetë punonjësve. 


©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0032861232757568