INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Apple keq me fitimet. Detyrohet ul çmimet për iPhone

Apple keq me fitimet. Detyrohet ul çmimet për iPhone

Publikuar më: 09:48 19-01-2019

Kompania TSMC është furnizuesi i vetëm i çipeve Serive A të përdorura në të gjitha iPhones dhe partneriteti me Apple dominon fitimet e tij. Rrjedhimisht, parashikimet e kompanisë se do të pësojnë të ardhurat më të mëdha tremujore për shkak të "një rënieje të papritur të shitjeve të smartfonëve të telefonave " nuk mund të ishte më e qartë.

Në një raport për investitorët , shërbimet e respektuara të Los Anxhelos dhe firmës investuese Wedbush kanë informuar klientët e saj se Apple pritet të bëjë "shkurtime më të rëndësishme të çmimeve në iPhone XR gjatë muajve të ardhshëm".

Wedbush thotë se Apple përballet me një situatë "rreziku" në Kinë me një çmim më të ulët që vjen nga të gjitha drejtimet . Në përgjigje, reduktimet e reja të iPhone janë drejt rrugës. Pra, nëse planifikoni të bleni një iPhone të ri  dhe veçanërisht një iPhone XR  duket se me pak durim mund të kurseni shumë.

Article Logic
Execution time: 0.003242015838623