INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Wow! Kjo kalon çdo parashikim. Prezervativë elektronikë, bëhuni gati për ta

Wow! Kjo kalon çdo parashikim. Prezervativë elektronikë, bëhuni gati për ta

Publikuar më: 15:17 07-12-2017

Kondomët ose ndryshe prezervativët janë një ndër “mjetet” më sigurta për të shpëtuar nga një shtatëzani paparashikuar ose nga ndonjë sëmundje seksualisht e transmetueshme.

Por, ajo që do iu habisë është shpikja më e re në fushën e kondomëve. Bëhet fjalë për prezervativin elektronik i cili është shpikur nga një kompani britanike. “I.Con”, është një “smart prezervativ” i cili mbledh të dhëna për jetën seksuale të çdokujt që e merr guximin ta përdorë.

“I.Con”, është i aftë të dallojë edhe infeksionet seksualisht të transmetueshme, duke t’i dërguar të dhënat në një aplikacion të veçantë në smart phonin tuaj.

Të dhëna të tjera që arrin të mbledhë ky prezervativ janë kaloritë e djegura gjatë marrëdhënies seksuale, shpejtësinë e lëvizjeve të mashkullit, kohëzgjatjen dhe pozicionet e ndryshme.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0015749931335449
    array(1) { ["section"]=> string(78) "wow-kjo-kalon-cdo-parashikim-prezervative-elektronike-behuni-gati-per-ta-44222" }