INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Meshkuj vini re! Me këtë lloj performance seksuale në shtrat nuk e keni të gjatë, bëni kujdes nga këto gjëra

Meshkuj vini re! Me këtë lloj performance seksuale në shtrat nuk e keni të gjatë, bëni kujdes nga këto gjëra

Publikuar më: 20:03 26-10-2017

Meshkujt që kanë kryer seks oral në parë, ose kanë kryer seks oral me shumë partnere kanë rrezik më të lartë për t’u prekur nga kanceri i kokës dhe qafës, tregon një studim i ri.

Ndërsa shkalla aktuale e diagnozave është e ulët – duke ndikuar vetëm 0.7 përqind të popullsisë mashkullore – studiuesit në Johns Hopkins paralajmëruan se burrat mund të mos jenë të vetëdijshëm se ata kanë një rrezik shumë më të lartë se gratë, veçanërisht nëse pijnë duhan, shkruan DailyMail.

Studimi, i publikuar sot, është prova më e fundit për të treguar se djemtë kanë nevojë për vaksinën HPV po aq sa vajzat dhe në disa raste është më e ngutshme për meshkujt.

Kur doli në fillim vaksina, ajo iu ofrua vetëm vajzave adoleshente për t’i mbrojtur ato nga kanceri i qafës së mitrës që lidhet me HPV.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011770725250244
    array(1) { ["section"]=> string(112) "meshkuj-vini-re-me-kete-lloj-performance-seksuale-ne-shtrat-nuk-e-keni-te-gjate-beni-kujdes-nga-keto-gjera-40119" }