INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Basha: Shqiptarët protestuan si kudo ku shkelet Kushtetuta, tjetër rrugë s’ka

Basha: Shqiptarët protestuan si kudo ku shkelet Kushtetuta, tjetër rrugë s’ka

Publikuar më: 12:11 19-12-2017

Në një postim në rrjetin social facebook vetëm një ditë pas protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se si brenda dhe jashtë paralmentit shqiptarët protestuan si në çdo vend evropian ku shkelet kushtetuta dhe se nuk ka asnjë rrugë tjetër.

Postimi i Plotë

‘Brenda dhe jashtë Parlamentit shqiptarët protestuan si në çdo vend europian kur shkelet Kushtetuta dhe dhunohet drejtësia. E gjithë Shqipëria pa se ky vend ka burra dhe gra, të rinj dhe të reja, qytetarë që ngrihen në këmbë, luftojnë, sakrifikojnë dhe nuk e pranojë shkeljen e Kushtetutës nga një autokrat i lidhur me krimin. Rrugë tjetër nuk ka! “ shkruan Basha

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012528896331787
    array(1) { ["section"]=> string(81) "basha-shqiptaret-protestuan-si-kudo-ku-shkelet-kushtetuta-tjeter-rruge-s-ka-45292" }