INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Yakutsk, qyteti më i ftohtë ku shtëpitë kthehen në akull [FOTO]

Yakutsk, qyteti më i ftohtë ku shtëpitë kthehen në akull [FOTO]

Publikuar më: 15:29 23-11-2017

Mendoni se temperaturat tona po ulen dhe po bëhen të papërballueshme?
Duhet të provoni të vizitonin YakutsK, qyteti Rus në verilindje të Siberisë.

Yakutsk është konsideruar si qyteti më i ftohtë në botë ku temperaturat arrijnë deri në -50 gradë.

E kur njihesh me fakte të tilla të lind pyetja, a jeton njëri atje.
E çuditshme por jetojnë dhe jo pak por rreth 269.601 banorë.
Akulli në këtë qytet ka zënë vend ku do, në rrugë, pemë, tek mustaqet e qenve të skive, shtëpitë madje dhe dyqanët e peshqve.
Intv iu sjell disa foto që përshkojnë më së mirë pamjen që ka qyteti YakutsK.

580825606.jpg

711578258.jpg46261638.jpgX7SpYrj.jpgbst081217-076.jpg9995f8674a5c06cbc1acd594f6a91829.jpgyakutsk-largest-city-permafrost-russia-2.jpgreindeersledtripoymyakon_10.jpg6822819734_d116dc2c44_b.jpgyakutsk_dogsledding_05.jpgyakutskweatherwinteryakutiarussia_04.jpg509157026.jpgCapture.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0038881301879883