INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Windows 10 i kthehet të shkuarës

Windows 10 i kthehet të shkuarës

Publikuar më: 14:38 29-10-2018

Problemet e fundit të hasura nga përdoruesit në Windows 10 kanë shkaktuar një efekt real nostalgjik midis përdoruesve, megjithëse sistemi operativ është etiketuar si një nga veprat më të mira të kryera nga Microsoft në vitet e fundit.

Kaan Avdan, i cili më parë krijoi disa video konceptuale interesante të Windows XP, Windows 95 dhe Windows 7, publikoi një video që tregon edicionin e viteve '90 të Windows 10.

Në thelb kjo është procedura e kundërt në krahasim me atë të bartur në të kaluarën, kur ai kishte marrë një sistem operativ të vjetër dhe e kishte modernizuar atë.

Menuja Start e Edicionit të vitit 1990 të Windows 10 ende paraqet dizajnin e pllakave, por ikonat janë ato që gjenden në Windows 95 dhe Windows 98, si dhe programet e përfshira në to, si Prompt i MS-Dos, Paint, Dragamine dhe Paneli i Kontrollit.

Video tregon Edge që ngarkon Yahoo me shpejtësinë e një lidhjeje të vjetër, ndërsa Calculator, WordPad dhe elementë të tjerë të sistemit përfshijnë hartimin klasik gri. Natyrisht që Cortana nuk është prezent, por Clippy arrin të ndihmojë përdoruesit, i cili është i gatshëm të ofrojë asistencë në rast nevoje.

Instagram Banner

Një koncept interesant, i cili pa dyshim do të vlerësohet nga nostalgjikët.
© insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0073790550231934