INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Loja më e re KARAOKE do t'ju lejë pa fjalë

Loja më e re KARAOKE do t'ju lejë pa fjalë

Publikuar më: 12:33 29-10-2018

Twitch po bashkëpunon me developerin e muzikës Rock Band Harmonix për të sjellë një lojë të re karaoke në platformën e saj të quajtur Twitch Sings. Loja është ndërtuar posaçërisht për transmetim live dhe do t'i lejojë shikuesit të kërkojnë këngë përmes bisedës.

Kompania njoftoi lajmin sot gjatë konferences së saj kryesore. Shikuesit gjithashtu do të jenë në gjendje të je ne me të aktivizuar ne  shfaqjet e  tyre ose për të s0fiduar te tjere. Një datë lancimi ende  nuk është shpallur, megjithëse Twitch Sings pritet të hyjë në beta brenda ketij viti.
 
Twitch gjithashtu po shtjellon disa tipare të reja më vonë gjatë këtij viti. Seksionet e reja  kanë për qëllim të ndihmojnë brezat më të vegjël të mbledhin audienca më të mëdha , partnerët e rinj dhe bashkëpunëtorët, ose transmetuesit lokalë tek shikuesi. 

Instagram Banner

Kompania gjithashtu vazhdon të përmirësojë mjetet e saj të moderimit. Pas një shtrëngimi të politikave më parë këtë vit, kompania po punon për t'u dhënë moderatorëve më shumë akses në informacionin përkatës të përdoruesit. Kjo përfshin sa gjatë një përdorues ka qenë në Twitch, mesazhe chat në kanale të veçanta, dhe ndalime ose kohë që ata kanë marrë në të kaluarën. Këto përditësime pritet të dalin në janar 2019.

© insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0032470226287842