INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sony zbulon listën.Ja lojrat e përfshira në PlayStation Classic

Sony zbulon listën.Ja lojrat e përfshira në PlayStation Classic

Publikuar më: 10:00 30-10-2018

Sony më në fund ka zbuluar listën e plotë të lojrave për PlayStation Classic dhe duket sikur do t'u pëlqejë fansave që kërkojnë një goditje nostalgjike. Përveç lojrave të shpallura më parë si Final Fantasy VII dhe Ridge Racer Type 4, do të gjeni tituj definitive si Metal Gear Solid, Resident Evil Director's Cut dhe Twisted Metal. Njëkohësisht, ka disa zgjedhje kurioze dhe zgjedhje të spikatura.

Instagram Banner

Për të filluar, do të gjeni lojëra si origjinal Grand Theft Auto dhe Rainbow Six. Ata janë të dyja tituj të mirë, por ju mund të jeni në një shok nëse prisni GTAV ose Siege. Është gjithashtu e pazakontë të shohësh Oddworld: Oddysee e Abe-it është një lojë e njohur, por jo një blockbuster. Dhe natyrisht, do të jetë një lojë klasike apo tre që dëshironi të ishte në listë.  Sony pa dyshim duhej të merrte në konsideratë shumëllojshmërinë e lojës dhe çështjet e licencimit kur zgjedh listën, por që ende ju lë disa sakrifica në qoftë se doni një nostalgji të goditur më 3 dhjetor. Ju mund të shihni listën e plotë më poshtë.

 • Battle Arena Toshinden
 • Cool Boarders 2
 • Destruction Derby
 • Final Fantasy VII
 • Grand Theft Auto
 • Intelligent Qube
 • Jumping Flash
 • Metal Gear Solid
 • Mr Driller
 • Oddworld: Abe's Oddysee
 • Rayman
 • Resident Evil Director's Cut
 • Revelations: Persona
 • Ridge Racer Type 4
 • Super Puzzle Fighter II Turbo
 • Syphon Filter
 • Tekken 3
 • Tom Clancy's Rainbow Six
 • Twisted Metal
 • Wild Arms
 • © insmart.al
Më shumë në këtë kategori: « Dështon Snapchat dhe Amazon
»
Article Logic
Execution time: 0.0037310123443604