INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Modeli i ri por RETRO i Porsche

Modeli i ri por RETRO i Porsche

Publikuar më: 09:43 30-10-2018

 Turbo "Project Gold" 993, i restauruar plotësisht nga Porsche Classic në vitin 1998, sapo ka shkuar në treg  për pak më shumë se 3 milionë dollarë - 2.743.500 euro ($ 3,125,532 dollarë), për të qenë të saktë. Si pjesë e Avancimit të 70-vjetorit të Porsche-it të RM Sotheby 2018, Porsche kaloi pothuajse një e gjysmë duke punuar në këtë version të veturës së sportit të saj sportiv dhe u regjistrua për të thënë se nuk do të ketë kurrë një tjetër një si ai.

Instagram Banner

Duke qenë tashmë 20 vjet larg  që nga prodhimi i modelit të fundit 911, , Porsche duhej të gjente trupin origjinal të ri të stokut të vjetër nga fabrika e tij në Zuffenhausen. Së bashku me trupin dhe kornizën, një shtesë prej 52,000 pjesëve të vërteta klasike Porsche u bënë për të përfunduar shembullin jashtëzakonisht të rrallë. Në aspektin e fuqisë, inxhinierët pas këtij projekti kanë shtuar 42 kuaj fuqi më shumë se standardi 993 Turbo përmes "Werksleistungssteigerung II" (WLS II), duke i dhënë "Projekt Gold" një kuaj fuqi totale prej 450hp në 6,000 rpm. Pjesa më e mirë në lidhje me shitjen e këtij makine të bukur është se të ardhurat neto prej € 2,589,000 EUR (rreth $ 2,949,518 USD) do të shkojnë në drejtim të fondacionit jo-fitimprurës Ferry Porsche.


© insmart.al

Më shumë në këtë kategori: « Dështon Snapchat dhe Amazon
»
Article Logic
Execution time: 0.0035638809204102