INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dështon Snapchat dhe Amazon

Dështon Snapchat dhe Amazon

Publikuar më: 14:40 29-10-2018

Snapchat dhe Amazon bihen në Wall Street. Titujt e Snap, kompania që drejtohet nga Snapchat, humbasin 16.81%. Rënia e përdoruesve në tremujorin e tretë është një barrë, një trend që kompania nuk ka përjashtuar mund të vazhdojë në tre muajt e fundit të vitit.

Instagram Banner

Edhe Amazon mbytet në fillim të tregtimit: aksionet e kompanisë së Jeff Bezos humbasin 9.29% pas vlerësimeve tremujore dhe zhgënjyese për tremujorin e katërt. Dhe për tremujorin e katërt, atë të festave dhe të konsiderohet kyçe, Amazon pret të ardhura prej 66.5-72.5 miliardë dollarë, nën pritjet e analistëve.

Gjithashtu Google poshtë në Wall Street, ku humbet 4.78%. Norma tremujore tregoi një rritje në fitimin neto, por të ardhurat u rritën më pak se sa pritej. Në këto orë kompania është gjithashtu në crosshairs për skandalin e ngacmimeve seksuale që përfshinte disa drejtues të kompanisë, duke përfshirë ish Andy Rubin, shpikësi i sistemit operativ Android.
© insmart.al

Më shumë në këtë kategori: « Apple nis hetimet
»
Article Logic
Execution time: 0.0035631656646729