INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vendet ku duhet të udhëtoni në vitin 2018 bazuar te shenja juaj e horoskopit. Bëni valixhen gati!

Vendet ku duhet të udhëtoni në vitin 2018 bazuar te shenja juaj e horoskopit. Bëni valixhen gati!

Publikuar më: 12:54 21-12-2017
Këtu keni vendet që duhet të vizitoni për vitin 2018, gjithmonë bazuar te shenja juaj e horoskopit.
Sipas intv.al duhet të zbuloni shenjën tuaj, pra ku duhet të udhëtoni sa më shpejt.
 
1. Dashi
Phu Quoc, Vietnam
Ky vit i ardhshëm është një mundësi e përkryer që të kërkoni   ta shijoni  veten përsëri.
Ju do të ndiheni si një person i ri në vitin 2018, kështu që një udhëtim vetëm do ishte ide e mirë. Phu Quoc  është destinacioni  juaj i ardhshëm, me plazhet me rërë të bardhë, ushqim deti të freskët etj.  Garantohen pushimet më të mira ndonjëherë.
2. Demi
Paros, Greqi
I dashur Dem, viti 2018 është viti për të dalë nga zona juaj e rehatisë. "Urani, planeti i ndryshimit të papritur, po vjen tek demi  këtë vit. Ushqimi i shijshëm, verë e mrekullueshme dhe pamje të lë pa frymë është ideja juaj për një kohë të mirë. Paros, ishull në Greqi  është largimi i përsosur për të shkundur gjërat. Ka shumë për të eksploruar në destinacionin piktoresk, nga arkitektura e bardhë përgjatë Portit të Naoussës, kisha bizantine në qytetin e vjetër të Parikisë. Nuk ka vend më të mirë për t'u çlodhur dhe për të shijuar jetën.
3. Binjakët
Marrakech, Morok
Kjo është koha kryesore për të lëvizur dhe shqyrtuar marrjen e një udhëtimi. Aventura më e mirë për ju është një destinacion i largët. Marrakech do ju çojë nëpër labirinthin e Medinës së Vjetër për ta shijuar në mënyrën më të mirë të mundshme, për të vizituar pallatet me zbukurime. Do kënaqeni me  historinë dhe kulturën e këtij vendi.
4. Gaforrja
Bodrum, Turqi
Bodrumi është një pikë e nxehtë e udhëtimit. Bregu perëndimor idilik i Turqisë, i njohur edhe si Riviera Turke ka plazhet e izoluara të cilat janë për t’u qetësuar.Gaforrja ka tendencë të shijojë vende që ndihen të përzemërt, madje edhe kur janë në rrugë.
5. Luani
Rio de Janeiro, Brazil
Luanët janë shumë ekspresive, por me eklipset e shumta që shkojnë në këtë shenjë në vitin e ardhshëm, një udhëtim do i bënte mirë.
Karnavalet  në Rio de Janeiro janë më gjigandet  në botë. Sipas intv.al ka  kërcim në rrugë, muzikë me zë të lartë dhe kostume interesante.
6. Virgjëresha
Jaipur, Indi
Jaipuri është një vend i këndshëm. Jepini vetes kohë për të shfletuar Johari Pazarin dhe Pazarin e Kishanpol, ku do të hasni pëlhura të bukura, bizhuteri dhe mallra të punuar me dorë. Virgjëresha pëlqen të bashkojë një listë e cila është  menduar mirë, kështu që destinacionet e tyre  janë ideale.
7. Peshorja
Hokkaido, Japoni
Peshoret duan të jenë të rrethuar nga bukuria. Hokkaido, ishulli më verior i Japonisë është destinacioni që  premton peizazhe  gjatë gjithë vitit, nga fushat e lulëzuar të Furanos në verë, deri në malet e mbuluara me borë të Nisekos gjatë dimrit. Saturni, planeti i kufizimeve dhe përgjegjësisë, do të jetë në ritëm të plotë për peshoren në vitin 2018. Kjo do të thotë që ju duhet të mësoni se si të balanconi nevojat tuaja me ato të të tjerëve kur jeni duke udhëtuar.
8. Akrepi
Fluðir, Island
Shkoni drejt jugut për burimet natyrore të nxehta në Fluðir. Ky fshat pak i njohur njihet si "Laguna Sekrete", dhe vendasit kanë ardhur këtu që nga fundi i shekullit të 19-të. Në dimër, janë  pishinat termale, të cilat do ju relaksojnë shumë.  Me Jupiterin në shenjën tuaj këtë vit, do të kërkoni me dëshpërim mënyra për të zgjeruar horizontet tuaja dhe një udhëtim do ishte ideal.
9. Shigjetari
Zagreb, Kroaci
Jupiter do të hyjë shenjën tuaj, kështu që një festim i Krishtlindjeve do të jetë vetëm një biletë për të  ju hequr ju nga gjërat e zakonshme. Në Zagreb, tregjet e Krishtlindjeve votohen më të mirët në botë. Pas dy vjetësh të gjata, Saturn,  një planet që nënkupton kufizime dhe sfida  më në fund ka lënë shenjën tuaj.Kjo përkthehet në një humor festiv dhe një nevojë për një udhëtim argëtues për të festuar pjekurinë tuaj të sapolindur.
10. Bricjapi
Berlin, Gjermani
Një qytet si Berlini është ideal për një bricjap, me  ushqimin dhe  argëtimin. Gjithashtu edhe jeta e natës është shumë e mirë.
"Përgjegjësia" dhe "autoritet" janë fjalë kyçe për Bricjapin këtë vit. Ju mund të ndiheni më serioz se zakonisht, prandaj sigurohuni që të zvogëloni ngarkesën dhe ekuilibrin tuaj kryesor të punës dhe të jetës me një pushim çdo herë pas here.
11. Ujori
Pyeongchang, Koreja e Jugut
Koreja e Jugut do të presë Lojërat Olimpike Dimërore 2018, dhe ngjarja sportive mund të jetë mundësi e mirë. Ujori, në vitin 2018 duhet të jetë më i hapur ndaj kënaqësive që sjellë jeta. Përveç shikimit të lojërave, kurseni pak kohë për të skijuar dhe eksploruar Ëoljeongsa, një kompleks budist tempulli që daton në shekullin e 7-të.
12. Peshqit
Melbourne, Australi
Vitin e ardhshëm, sipas intv.al  është koha që Peshqit të jenë me më shumë këmbë në tokë. Me fusha të hapura, korsi të mbuluara me mbishkrime dhe  galeri të artit bashkëkohor, Melbourne i përshtatet mkë peshku në mënyrë perfekte. Nëse shpresoni ta lini veten të lirë, kërceni dhe argëtohuni në The Toff In Town.
Përshtati: Anisa Bega
 
 
Article Logic
Execution time: 0.0042240619659424