INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tornadot në SHBA nuk kursejnë, çastet kur çatinë e hotelit e rrëmben era [VIDEO]

Tornadot në SHBA nuk kursejnë, çastet kur çatinë e hotelit e rrëmben era [VIDEO]

Publikuar më: 13:17 28-07-2019

Një tornado që thuajse shkatërroi verilindjen e SHBA-së rezultoi fatale edhe për një hotel, çatinë e të cilit e përpiu stuhia siç duket edhe në video.

Më shumë se 4,000 njerëz në Masaçusets u përfshinë nga tornado të cilët u përballën me ndërprerje të energjisë dhe shkatërrime të banesave.

Këto erëra ekstreme vijnë gjatë sezonit turistik .Vetëm fundjavën e kaluar, rajoni ishte kapur nga një valë e nxehtë e nxehtë, e cila u pasua edhe nga stuhitë.

Erërat e kësaj shkalle janë zakonisht të rralla për këtë rajon, por janë shtuar vitet e fundit.

Article Logic
Execution time: 0.0033559799194336