INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tornado kthen përmbys Gjermaninë [VIDEO]

Tornado kthen përmbys Gjermaninë [VIDEO]

Publikuar më: 09:16 06-06-2019

Duket se Europa po përjeton kapricot e motit. Ndërsa një pjesë e saj janë përfshirë nga temperatura të larta një pjesë tjetër përballet me shirat e rrëmbyer.

Pjesa veri-perëndimore e Gjermanisë është përfshirë dje nga një tornado e fuqishme, e cila ka shkatërruar banesa dhe gjithçka që mori përpara.

Mediat gjermane kanë publikuar edhe pamjet nga çfarë la pas vorbulla e madhe e tornados. Makina të përmbysura, pemë të thyera e çati të shkatërruara kjo është gjendja gjatë mëngjesit të sotëm në Gjermaninë veri-perëndimore.

Era frynte nga 181 deri në 253 km/orë.

Article Logic
Execution time: 0.0081150531768799