INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Surprizë në avion, Papa marton çiftin e stjuardezëve

Surprizë në avion, Papa marton çiftin e stjuardezëve

Publikuar më: 16:35 18-01-2018

Shumë çifte ndihen të bekuar kur dashurinë e tyre e rrëfejnë edhe para njeriut të më lartë të Kishës, Papa Francesku.

Dhe të tillë ndihet çifti i stjuardezëve pasi papa i martoi pikërisht në bordin e avionit kur po shkonin në Kili.

Ishte pikërisht njëri nga njerëzit e afërt të Papës i cili shkroi në FB:

“Çifti po fliste me Papën, ata i thanë se nuk ishin martuar në Kishë. Dhe Papa i tha se nëse dëshironin të martoheshin menjëherë në bord. Dhe përgjigja e tyre ishte Po. Ata firmosën edhe në një letër A4’ thuhej në statusin e FB.

Carlos dhe Paula me dy fëmijë 6 dhe 3 vjec  janë martuar në bashki por jo në kishë. Por ëndrra e tyre u bë realitet.

Me të vërtetë që Papa Francesku nuk është një Ati i zakontë.

Article Logic
Execution time: 0.003870964050293