INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
“STOP” seksit anal, shkakton probleme serioze për shumë arsye, hidhini një sy

“STOP” seksit anal, shkakton probleme serioze për shumë arsye, hidhini një sy

Publikuar më: 14:18 20-10-2017

Seksi anal është i zakontë mes çifteve heteroseksualë dhe homoseksualë, por nëse keni një jetë normale evitojeni.

Një studim shumë i rëndësishëm është bërë nga universiteti i Alabamas-s. Ata dolën në përfundimin se seksi anal është shumë i rrezikshëm për disa arsye që lidhen me mungesën e vetëpërmbajtjes për sa i përket jashtëqitjes.

Në studimin e bërë u analizuan mbi 6150 të rritur dhe gjetën se 37% e grave dhe 5% e burrave kishin kryer të paktën një herë seks anal, shkruan Reuters.

Ky studim na nxori në përfundimin se personat që kryejnë seks anal vuajnë nga mos kontrolli i jashtëqitjes, ata nuk arrijnë ta kontrollojnë, dhe si pasojë e mos kontrollit të vetes “ju shpëton si bebeve”.

Problemi më i madh ishte për meshkujt. Atyre prekeshin nga ky fenomen të paktën 3 herë në muaj ndërsa femrat prekeshin të paktën një herë në muaj.

Article Logic
Execution time: 0.0042641162872314