INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ky është “James Bondi” shqiptar: Shpëtoi në mënyrë spektakolare një grua nga... [FOTO]

Ky është “James Bondi” shqiptar: Shpëtoi në mënyrë spektakolare një grua nga... [FOTO]

Publikuar më: 20:58 20-10-2017

Ka bërë një shpëtim spektakolar, kaq ka mjaftuar që ai të krahasohet me një ndër yjet e “Hoolywod”.

 Genci Gestila është shndërruar në hero në Britaninë e Madhe pasi ditën e sotme shpëtoi një grua nga vdekja. 21-vjeçari me origjinë shqiptare shpëtoi një grua që po mbytej në lumin Tamiz.

Në momentin e ngjarjes i riu ishte i ulur në verandën e një lokali duke pirë me disa miq kur ka dëgjuar thirrjet për ndihmë të gruas shkruan Daily Mail.

21-vjeçari me orgjinë shqiptare, por me pasaportë greke, ka treguar se e dinte që duhej vepruar menjëherë kur ka parë gruan të zhduket nën ujë.

‘Shkova me vrap drejt saj dhe i thashë të dilte jashtë por ajo ma ktheu se nuk dinte të notonte, kështu që nuk hezitova të hidhesha në lumë’- ka thënë djali muskuloz. Në fotot e publikuara nga e përditshmja britanike shohim Gencin me uniformë ushtarake, duke pozuar me një armë.

Kaq ka mjaftuar që atë ta krahasojnë me agjentin 007.

4583C35100000578-5000268-image-a-23_1508494629296.jpg4583ADA400000578-5000268-image-a-17_1508494132992.jpg457FAB5D00000578-5000268-The_woman_was_eventually_rescued-m-14_1508494037806.jpg457FAC2D00000578-5000268-The_woman_was_eventually_saved_in_west_London-m-9_1508493967210.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0035350322723389