INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Smartphone i parë me kamera që afron në 10x. A e gjeni dot cila kompani do e lançojë?

Smartphone i parë me kamera që afron në 10x. A e gjeni dot cila kompani do e lançojë?

Publikuar më: 10:13 15-01-2019
Oppo po përgatitet të prezantojë sistemin e parë në botë të zmadhimit optik 10x n për një smartphone. Kompania po mban një ngjarje në janar me fjalën "十 所 为 见", e cila përafërsisht përkthehet në "dhjetë herë zmadhim, shihemi së shpejti". Disa javë më parë,"Oppo" i cili tha se ne do të shohim teknologjinë 10x të nisur në Show Consumer Electronics ose në Kongresin Botëror të Celularëve të ardhshëm dhe nuk arriti të materializohej . Edhe nëse Oppo tregon një prototip të kësaj teknologjie, nuk ka asnjë garanci se ajo do të lëshohet në një pajisje konsumatore.
Instagram Banner
  Megjithatë, me Oppo më të gatshëm për të eksperimentuar me karakteristika të reja në një treg të smartphone, që duket në nevojë urgjente për disa ide të reja, viti 2019 mund të jetë viti për një teknologji si kjo.
Article Logic
Execution time: 0.0035579204559326