INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Makina luksoze 100 mijë dollarëshe që pritet të lançohet këtë vit

Makina luksoze 100 mijë dollarëshe që pritet të lançohet këtë vit

Publikuar më: 10:07 15-01-2019

Lexus do të zbulojë një kabrioletë luksoze që ka gjasa të bashkohet me formacionin e saj në vitet e ardhshme të hënën në ekspozitën e automobilave të Amerikës së Veriut në Detroit.

Lexus,është markë luksoze e Toyota, debutoi në shfaqje 30 vjet më parë dhe do të shënojë përvjetorin me konceptin e konvertueshëm LC, një vrojtim i një modeli prodhimi bazuar në kuponin luksoz të markës LC.

Instagram Banner

 

Koncepti i konvertueshëm i Lexus LC do të debutojë në Autostradën Ndërkombëtare të Amerikës Veriore në 2019 në Detroit në janar.

Ashtu si coupe hardtop LC, koncepti është i gjatë dhe i ulët, me një vend shumë të vogël mbrapa. Qëndrimi i gjerë i makinës theksohet nga rrotat 22 inç. Në 187.8 inç të gjatë, konvertueshme LC është 8.0 inç më i gjatë se një Chevrolet Corvette.


Çmimet për coupe LC fillojnë në $ 92,300 dhe lehtë mund të arrijnë gjashtë shifra.

Article Logic
Execution time: 0.0035269260406494