INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Apple përsërit gabimin. 3 iPhone të rinj për 2019

Apple përsërit gabimin. 3 iPhone të rinj për 2019

Publikuar më: 10:10 15-01-2019
Apple mund të jetë në rrugën për të përsëritur gabimet e njëjta të bëra në 2018, e cila përfundimisht çoi në një rënie prej 10 për qind të çmimit të aksioneve më 4 janar. Sipas një raporti të publikuar nga The Wall Street Journal, Apple planifikon të lëshojë tre modele iPhone në 2019. Problemi është se shumë konsumatorë besnikë të Apple nuk janë të detyruar të përmirësojnë modelet më të reja për shkak të performancës së fortë dhe specifikimeve të modeleve të mëparshme.
Instagram Banner
Apple nuk ka zbuluar zyrtarisht planet e saj për të nxjerrë tre modele të reja në vitin 2019. Por, nëse ajo ndjek zhvillimin e modeleve të reja të iPhone, pas një pritjeje të gabuar të iPhone XS dhe XR, mund të shkaktojë probleme për gjigantin tashmë prej 720 miliardë dollarësh . Këtë javë, shitësit kinezë kanë filluar të shesin modelin e iPhone XR me një zbritje prej 17.1 përqind, duke ulur çmimin e saj nga 1,036 në 858 dollarë, për shkak të mungesës së kërkesës për modelet e sapo lëshuara të iPhone.
Article Logic
Execution time: 0.0017929077148438