INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja produktet më të mira për sigurinë e shtëpisë tuaj

Ja produktet më të mira për sigurinë e shtëpisë tuaj

Publikuar më: 14:44 14-01-2019

Shtëpitë Smart këtë vit bëhen më të përhapura, me qindra produkte të reja të mençura u prezantuan këtë vit në CES të cilat e ngrenë në nivel tjetër luksin për shtëpinë tuaj. Ja disa produkte smart të cilat u preznatuan:

Kompania franceze Netatmo debutoi një derë të zgjuar me dy karakteristika shumë të dobishme për ta ndarë atë. Është zilja e parë video që është në përputhje me Apple HomeKit dhe përdor një kartë microSD për ruajtjen e videos në mënyrë që ruajtja dhe regjistrimi i videove nuk kërkon që ju të paguani për një abonimi.

Maksimusi bëri një nga dyert e para me video të dyfishtë. Ajo tregon një pamje të lartë dhe të poshtme të vizitorëve për të mbuluar gjoja një "vend të verbër" që dyert e tjera mund të kenë. Ai gjithashtu punon me ndihmësin e Google dhe Alexa sepse "kjo është ajo që konsumatorët dëshirojnë". Duhet të jetë në dispozicion më vonë këtë vit për rreth 179 dollarë.
LOCK SMART me karakteristikat më të mira
Lock smart ka pesë mënyra të ndryshme për zhbllokimin: skaneri i gjurmëve të gishtave, komanda e ndihmës së zërit, aplikacioni, çelësi fizik dhe tastiera. Tërheqja e madhe është tastiera, e cila është në gjendje të fshehë kodkalimin duke pasur numra të shumtë në të njëjtën kohë. Është vendosur në mënyrë që edhe nëse dikush qëndron pranë jush, ata nuk mund të kuptojnë fjalëkalimin tuaj. Kyçi mbështet Google Assistant dhe Alexa. Ajo kushton $ 299.99 dhe mund të blihet brenda dy muajve të ardhshëm.

ÇELËSI I AMAZON PËR GARAZHET
Amazon fillimisht donte t'ju lejojë të hapni derën tuaj të parë përmes Amazon Key për të bërë dërgesa. Tani po zgjerohet në çelësa për garazhe. Deri më tani, çelësi për garazhin po fillon në qytetet e mëdha, gjë që është një zgjedhje e çuditshme duke pasur parasysh se shumë banorë të qytetit jetojnë në apartamente pa ndonjë garazh.

Article Logic
Execution time: 0.0039010047912598