INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Problem serioz për Windows 10

Problem serioz për Windows 10

Publikuar më: 23:49 09-11-2018

Një nga përditësimet më të fundit kumulative për Windows 10 1803 "Përditësimi i Prillit 2018" shkakton një gabim në sistemin operativ që ju pengon të modifikoni aplikacionin e parazgjedhur për hapjen e zgjerimeve të ndryshme të regjistrit të regjistruar në sistem. Raportet e para datojnë që disa ditë më parë; Microsoft kohët e fundit e njohu problemin, duke e përmendur atë në shënimet e lëshimit të patch-it "përgjegjës", KB4462919 (sistemi i ndërtuar 17134.345).

Instagram Banner

Microsoft vëren se jo të gjithë përdoruesit janë të prekur. Për të kontrolluar, mund të përpiqeni të shkoni te Parametrat> Aplikacionet> Aplikacionet e paracaktuara dhe klikoni në fund të faqes, në Zgjidhni aplikacionet të paracaktuara sipas llojit të skedarit. Animacioni i shkurtër më poshtë tregon se, thjesht, Windows nuk e pranon programin e ri të parazgjedhur dhe nuk e mban atë që ishte më parë. Ndryshimi i aplikacionit të parazgjedhur nuk mund të përdorë direkt menunë kontekstuale në dosjen dhe zgjedhjen "Hapni me ...". Së fundi mund të ndodhë që Notepad dhe programet e tjera Win32 nuk janë vendosur si parazgjedhje.

Microsoft shpjegon se ka në plan të lëshojë një patch korrektues deri në fund të muajit aktual pë zgjidhjen e problemit.
©insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028808116912842
    array(1) { ["section"]=> string(35) "problem-serioz-per-windows-10-78217" }