INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja mënyra më e mirë se si të mbroni ekranin e smartphonit tuaj

Ja mënyra më e mirë se si të mbroni ekranin e smartphonit tuaj

Publikuar më: 14:54 10-11-2018

Disa vite më parë, renia e smartphonit tuaj duke thyer ekranin e saj ishte një shqetësim i madh për shumë njerëz. Qëndrueshmëria e telefonave inteligjentë është përmirësuar shumë që atëherë, por kjo nuk do të thotë se duhet të jeni të pakujdesshëm. Nëse doni të parandaloni gërvishtjet ose thjesht të jeni në më të sigurt, këtu janë këshilla se si të mbrosh ekranin e smartphonit tuaj.

Mbrojtëset e xhamit të Full Size ështe një hap më i sigurt se mbrojtëset plastike ne mes te ekranit. Ata janë shumë më të qëndrueshme dhe mbrojnë jo vetëm nga gërvishtjet që hasim ne momentet e përditshme, por edhe dëme si goditje apo renie. Megjithatë, mbrojtësit e xhamit nuk janë të një madhësie të përshtatshme si llojey e tjera plastike .

Instagram Banner

Pra duhet të jeni të kujdesshëm për të blerë atë që është bërë në mënyrë specifike e pershtatshme per smartphonin tuaj. Ju mund të gjeni ato të për më pak se 10 dollarë. Versione më të shtrenjta me një shtresë matte, shtresa anti-UV dhe opsione të tjera interesante janë gjithashtu nëdispozicion. Ata janë ndoshta zgjidhja më e mirë për përdoruesit që kanë probleme me sytë.

 

 

©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0085618495941162
array(1) { ["section"]=> string(68) "ja-menyra-me-e-mire-se-si-te-mbroni-ekranin-e-smartphonit-tuaj-78258" }