INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
FIFA 19, EA dhe UEFA prezantojnë eChampions League

FIFA 19, EA dhe UEFA prezantojnë eChampions League

Publikuar më: 00:52 10-11-2018

Champions League bëhet pjesë e fushës konkurruese e FIFA-s: Electronic Arts dhe Bashkimi i Shoqatës Evropiane të Futbollit (UEFA) njoftoi faktin eChampions League, zgjerimi i pritur i EA Sports Fifa 19 Global Series.

Konkursi i ri shtohet në një listë të gjatë të ngjarjeve dhe turneve që do të zhvillohen në pjesë të ndryshme të botës dhe qëllimi përfundimtar do të jetë arritja e FIFA eWorld Cup 2019, e planifikuar për verën e ardhshme.

Instagram Banner

Lojtarët e kualifikuar do të konkurrojnë në Playstation 4 dhe do të marrin pjesë në Kampionet Global Knockout - të planifikuara për 2 dhe 3 mars. Ngjarja do të vendosë 64 lojtarët më të mirë të cilët do të kenë qasje në ndeshje kualifikuese që do të mbahen më 26 prill dhe 27 prej të cilëve do të jetë fitimtare vetëm 8 lojtarë, më 31 maj në Madrid, do të zbresin në fushën e eChampions League Final dhe do të përplasen për të fituar një çmim të konsiderueshëm. Fituesi i eChampions League do të fitojë 100,000 dollarë.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0080769062042236
array(1) { ["section"]=> string(55) "fifa-19-ea-dhe-uefa-prezantojne-echampions-league-78219" }