INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A e ngatërroni dhe ju anën e kufjeve?Tani ka një zgjjdhje për këtë

A e ngatërroni dhe ju anën e kufjeve?Tani ka një zgjjdhje për këtë

Publikuar më: 12:17 10-11-2018

Apple është përfolur për një kohë të gjatë se është duke punuar në një palë kufje të reja, por detajet mbi produktin e përfolur kanë qenë mjaft të pakta përtej konceptit bazë. Ajo përshkruan një palë kufje që do të ishin të kthyeshme, duke rregulluar automatikisht anën e veshit, në të djathtë ose në të majtë, bazuar në mënyrën se si i vendosni ato.

Instagram Banner

Pretendimet përshkruajnë një sistem ku secila anë veshi do të ketë pesë mikrofona mbi të që do të përdoren për të përcaktuar se cila kupolë veshi është e cila nëpërmjet një sërë metodash të ndërlikuara që përfshijnë dalimin e dy anëve.
Sapo kufjet të kenë përcaktuar vendosjen e tyre,do fillojne të funksionojne ashtu sic duhet.
Por, siç është gjithmonë rasti me patentat e Apple, nuk ka tregues se kompania kur do ta përdorë këtë teknologji në një produkt. Ne as që e dimë nëse kufjet e Apple janë të vërteta. Por nëse ata shfaqen, është e mundur që ata të kenë teknologjinë që nuk e kemi parë deri më sot.

©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0028541088104248
array(1) { ["section"]=> string(72) "a-e-ngaterroni-dhe-ju-anen-e-kufjeve-tani-ka-nje-zgjjdhje-per-kete-78234" }