INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Presidenti Meta me kardinalin Dom Ernest Troshani: “Nuk kam kohë të çlodhem sepse misioni im pret ende shumë prej meje”[FOTO]

Presidenti Meta me kardinalin Dom Ernest Troshani: “Nuk kam kohë të çlodhem sepse misioni im pret ende shumë prej meje”[FOTO]

Publikuar më: 15:13 26-01-2018

Presidenti Ilir Meta ka postuar një foto me kardinalin shqiptar Dom Ernest Troshanin, meqë ky vit përkon edhe me 90 vjetorin e tij të lindjes.

Ndërsa flet për rolin dhe kontributin e tij ndaj fesë dhe besimit në Zot, Meta kujton edhe një shprehje të njohur të Troshanit.

“Ky vit përkon me 90-vjetorin e Kardinalit shqiptar Dom Ernest Troshani i cili gjithë jetën e tij ja ka dedikuar besimit të pamatur ndaj Zotit dhe dashurisë të pakushtëzuar ndaj njerëzve. Me përulësinë e modestinë e tij respektuese ai pohon: “Nuk kam kohë të çlodhem sepse misioni im pret ende shumë prej meje...””, shkruan Meta postimin e tij në facebook.

se45y_w5.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0025582313537598