INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Për ditëlindjen e HANËS, LOREDANA bën rrëfimin prekës: Përfundova nënë beqare, MOZZIK…[FOTO]

Për ditëlindjen e HANËS, LOREDANA bën rrëfimin prekës: Përfundova nënë beqare, MOZZIK…[FOTO]

Publikuar më: 10:31 18-12-2019

Loredana dhe Mozzik dy emra të shumë përfolur së fundmi në media vazhdojnë ende të jenë në qendër të vëmendjes.

Këngëtarja u përfol fillimisht për një histori mashtrimi e cila bëri bujë në media, më pas gjithçka u la pas krahëve deri sa erdhi një tjetër moment që e vuri çiftin në qendër të vëmendjes dhe ishte pikërisht ndarja.

Të gjitha këto të ndodhur brenda një viti të cilin këngëtarja e konsideron më të vështirin e jetës së saj. Këngëtarja ka postuar një foto të së bijës e cila feston sot ditëlindjen e saj të parë dhe krahas fotos shkruan mësazhin më prekes që keni lexuar ndonjëherë. Ajo rrëfen vështirësitë që kaloi me të ëmën e sëmurë, humbjen e të atit, akuzat për mashtrim dhe ndarjen nga Mozzik, por në fund është e lumtur sepse ka Hanën.

Postimi i plotë i Loredanës: "E pabesueshme sa shpejt kaloi 1 vit! Si ishte jeta ime këtë vit? Mami kishte kancer dhe për fat të mirë e mposhti. Babai po vdiste ndërkohë që unë akuzohesha në media për mashtrim. Pas kësaj babi u nda nga jeta. Më pas erdhi ndarja me Mozzik. A duhet t’ju tregoj çfarë viti kam pasur? Një vit të trishtë, por në të njëjtën kohë vitin më të bukur sepse ti Hana ekziston. Shpeshherë mendoj nëse po bëj gjithçka në rregull apo a ja vlen të bëj kaq shumë para kur jeta personale është e kufizuar? Ne jetojmë me idenë se nesër është dita e fundit! Por ndryshe si supozohet të përmbush të gjitha dëshirat e tua? Kush do të ta blejë një qenush nëse ti do? Kush do paguajë për një vizitë në kopshtin zoologjik nëse ti do që të shohësh kafshët? Si supozohet të t’i ofroj të gjitha këto nëse nuk bëj miliona? Ndoshta ti nuk do miliona që të shkosh në kopshtin zoologjik, por të duhen miliona për të pasur një shtëpi. Të duhen para që të jesh e lirë dhe të mos varesh nga askush! Ti nuk e di si të vjen jeta! Ndoshta edhe ty mund të të ndodhë që të martohesh, të bësh një bebe dhe të përfundosh e vetme me fëmijën tënd e cila do jetë jeta jote, rrahja e zemrës tënde, fryma jote. Dhe do të duhet të vareshit nga paratë e bashkëshortit, për t’i ofruar fëmijës një shtëpi të ngrohtë. Mos më keqkuptoni, unë i uroj vajzës time të kundërtën që më ka ndodhur mua. Unë kurrë nuk e mendoja se do martohesha, të ndahesha dhe të përfundoja si mama beqare, por të jem e drejtë, ja kam dalë. Unë punoj dhe shfrytëzoj çdo sekondë të lirë për Hanën. Gëzuar ditëlindjen Hana dhe tani madje po vjen në Tour 2020".

View this post on Instagram

Unglaublich du wirst gleich 1 JAHR einfach! Was hatte ich eigentlich für ein Leben dieses Jahr? Mama hatte Krebs und hat ihn zum Glück besiegt und überstanden. Papa lag gerade im Sterben als ich in den Medien war wegen angeblichen Betrugs. Papa ist tatsächlich danach verstorben, darauf folgte direkt die Trennungsphase mit Mozzik! Soll ich euch sagen was ich für ein Jahr hatte? Ein trauriges aber doch zu gleich das schönste Jahr was ich mir jemals vorstellen konnte, weil du HANA, existierst. Ich denke oft darüber nach ob ich alles richtig mache oder ob es sich überhaupt lohnt so viel Geld zu machen, wenn deine eigene Lebenszeit vielleicht doch begrenzt sein könnte? Wir leben tatsächlich mit dem Gedanken dass morgen alles vorbei sein könnte!Nur wie soll ich dir all deine anderen Wünsche erfüllen die vielleicht nichts mit Liebe zu tun haben? Wer soll dir denn einen kleinen HUND kaufen, wenn du ihn gerne haben möchtest? Wer soll die Tickets für einen Zoobesuch bezahlen, wenn du doch so gerne Tiere sehen würdest? Wie soll ich dir all Das bieten können, wenn ich jetzt nicht Vollgas gebe und MILLIONEN mache? Vielleicht brauchst du keine Millionen um in den ZOO zu gehen, aber vielleicht ne MILLION um dir irgendwann einmal eine Eigentumswohnung leisten zu können?Du wirst das Geld brauchen damit du frei und auf Niemanden angewiesen bist! Man weiß vorher nie, wie das Leben spielt! Vielleicht wird es bei dir genauso kommen dass du heiratest, ein Baby machst und am Ende alleine da stehst mit deinen Kind? Welches dein LEBEN, dein HERZSCHLAG, dein ATEMZUG sein wird. Und vielleicht würde dir das nötige Kleingeld fehlen, um deine MIETE zu bezahlen und du wärst auf das Geld von deinem Mann angewiesen, welches dich an ihn binden würde und das alles um deinem KIND ein warmes zu Hause zu bieten? Versteht mich nicht falsch, ich wünsche meiner Tochter das Gegenteil von mir. Nie hätte ich auch nur daran gedacht, dass ich heirate, mich trenne und am Ende als alleinerziehende Mutter da stehe aber ey soll ich ehrlich sein? Wir bekommen das locker hin, ich arbeite und nutze jede freie Sekunde die ich habe mit Hana.Deswegen, happy birthday Hana und jetzt kommst du sogar mit auf TOUR 2020❤️

A post shared by Loredana (@loredana) on

 

Article Logic
Execution time: 0.002838134765625