INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Parashikimi i motit sot/ Kur pritet të rriten temperaturat?

Parashikimi i motit sot/ Kur pritet të rriten temperaturat?

Publikuar më: 08:45 14-02-2019

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme, por të ftohta mbi terrritorin Shqiptar, të cilat do të kushtëzojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, më të dukshme paraqiten në zonat Verilindore.

Pasditja dhe nata do të mbeten në të njëjtat kushte atmosferike ku kthjellimet do të jenë dominante.

Sipas Meteoalb, era do të fryjë mesatare me shpejtësideri 40 km/h, nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë duke luhaturt vlerat ditore nga -5 gradë celsius deri në 13 gradë celsius mesdita.

Article Logic
Execution time: 0.003511905670166