INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fotot e Xiaomi Mi Mix 3 konfirmojnë suportin 5G

Fotot e Xiaomi Mi Mix 3 konfirmojnë suportin 5G

Publikuar më: 11:01 05-09-2018

Javën e kaluar Xiaomi tregoi një render të përmasave të Mi Mix 3 që zbuloi mekanizmin e saj të rrëshqitjes, dhe tani drejtori i menaxhimit të produkteve Donovan Sung ka treguar një foto që konfirmon një tjetër veçori: suportin 5G. Telefoni do të hidhet në treg në tetor, shumë më herët se çdo rrjet 5G që do të jetë në punë, por Sung thotë se kompania "nuk mund të presë për hapjen zyrtare të 5G vitit të ardhshëm".

Instagram Banner

Sa për atë që mund të presim nga zbatimi i përpiktë i Xiaomi nga 5G, Sung citon shpejtësinë e shkarkimeve që janë "më shumë se 10x më shpejt se shpejtësitë 4G". Fotoja tregon Mi Mix 3 duke përdorur banda të ndryshme në testim, por nuk na tregon shumë për aftësitë teorike të telefonit. Shumë do të varet nga lloji i rrjeteve që operatorët në të vërtetë qarkullojnë nëpër botë.

Megjithatë, kjo është pajisja më e dukshme me suportin e 5G të shpallur deri tani. Moto Z3 do të ketë suport 5G përmes një Moto Mod me një modem Snapdragon X50, ndërsa Huawei dhe LG kanë njoftuar planet për lëshimin e telefonave 5G në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm.

Article Logic
Execution time: 0.0035490989685059