INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bugatti Chiron tani në version Lego

Bugatti Chiron tani në version Lego

Publikuar më: 14:25 05-09-2018

Lego Group ka arritur të ndërtoje një model Bugatti Chiron duke përdorur asgjë tjetër përvec se teknikës Lego.

Disenjuesit dhe inxhinierët e kompanisë me qënder në Republiken Ceke kanë shpenzuar rreth 13,000 ore për ta ndërtuar këtë model.
Makina përbëhet nga më shumë se 1 milion pjesë ku pjesa e jashtme është një kopje e versionit origjinal.

 

fREpz98K2x7mJEaCzKNUJU-970-80.jpg

Bugatti Chiron një makinë dy vendëshe dhe arrin një shpejtësi prej 20km/h. Chiron u shfaq ne Gjermani ku dhe bëri testimin e saj të parë.

Instagram Banner

Kompania Lego shprehet se dëshiron gjithmonë ti suprizoj fansat dhe do vazhdojë të jetë po kaq kreative edhe me projekte të reja.

Article Logic
Execution time: 0.0038819313049316