INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Modaliteti më i ri i Fortnite do të jetë vjedhja me rrezik të lartë

Modaliteti më i ri i Fortnite do të jetë vjedhja me rrezik të lartë

Publikuar më: 11:05 05-09-2018

Midis fundit të sezonit Veror të e-Sporteve, loja më e luajtur në botë për momentin pati një prani të fortë në Penny Arcade Expo këtë vit dhe kjo prani përfshinte disa lajme të mëdha. Gjatë një transmetimi PAX, zhvilluesi Epic Games zbuloi modalitetin e ardhshëm të kufizuar Fortnite, dhe duket ndryshe nga çdo gjë që ka pasur më parë.

Getaway, e cila lansohet nesër, është një modalitet i bazuar në skuadra ku lojtarët duhet të gjejnë një nga katër kasafortat në ishull. Çdo kasafortë mbart një xhevahir të madh që duhet të vjedhësh dhe të shkosh në një furgon, të cilin do t'i përdorësh për t'i shpëtuar. Paraqitja e hershme e modalitetit u shfaq jashtë gjatë segmentit PAX të Fortnite, ku mund të shihni një ekip të hapë një kasafortë pasi shmang rivalët.

Instagram Banner

Kjo duket të jetë pjesë e një ngjarjeje më të madhe "High Stakes", e cila do të prezantojë një skin të re të personalizueshme. Këto lulëzime kozmetike janë të hapura nëpërmjet sfidave të reja të larta, të cilat përfshijnë detyra të tilla si dëmtimi i armiqve që mbajnë bizhuteritë ose mbledhin bizhuteritë disa herë.

Update i së nesërmes do të sjelli gjithashtu futjen e Grappler, një armë e re e egër që funksionon shumë si një goditje e goditjes - me përjashtim, pasi kjo është Fortnite, ju kapeni mbi sipërfaqet duke përdorur një "plunger".

Article Logic
Execution time: 0.0037751197814941