INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Smartphone wearable i Nubia është një vrojtim i së ardhmes së ekraneve OLED fleksibël

Smartphone wearable i Nubia është një vrojtim i së ardhmes së ekraneve OLED fleksibël

Publikuar më: 10:59 05-09-2018

Prototipi më interesant në IFA këtë vit ishte Nubia Alpha, një pajisje me bazë Android që kompania emërton si një "smartphone wearable". Alpha përpiqet të realizojë një nga ëndrrat e teknologjisë: të ketë një pajisje të zgjuar me një ekran që lidhet rreth dorës së perdoruesit.Produkti është akoma në fazën e zhvillimit, por Nubia është e bindur se do ta ketë gati të dalë në shitje në Kinë para fundit të këtij viti. Nëse gjërat ecin siç duhet, shpërndarja globale mund të ndodhë në kohët e përcaktuara.

Instagram Banner

Paneli i zgjatur OLED i Alpha ndohet brenda një rripi metalik dhe një kasë plastike me një kamerë selfie të bashkangjitur. Programi i tij në IFA ishte duke drejtuar vetëm një demo loop duke treguar funksionet themelore si ndjekja e stërvitjes, pranimi i thirrjeve telefonike dhe kontrollimin e muzikës

Article Logic
Execution time: 0.0034480094909668